Flat Quartier Ao Lado Aldeia Das Aguas
| 24-timers service 24-timers Reception | Swimmingpool Udendørs pool | Fitness/Motionscenter Fitnesscenter |
| Aktiviteter Vandland Bordtennis | Spa og afslapning Jacuzzi | Mad/Drikke Restaurant Bar/ Lounge område |
| Røgfrit/Ikke-ryger Ikke-ryger værelser | Børnevenlig Legeområde til børn | Aircondition Klimaanlæg |
Flat Quartier Ao Lado Aldeia Das Aguas ligger i Barra do Piraí, 2 km fra Fazenda da Taquara, og byder på en privat pool. Hotellet tilbyder en parkeringsplads på stedet.
Beliggende 5 minutters fra Barra do Piraí's centrum, tilbyder hotellet komfortable indkvartering. Det er også blot 15 minutters kørsel fra Museu do Escravo.
Samtlige værelser på stedet byder på en balkon og en sovesofa. Værelserne er også indrettet med sovesofaer.
Xale Grill ligger 200 meter fra Flat Quartier Ao Lado Aldeia Das Aguas og serverer brasiliansk mad.
- Lokale seværdigheder
- Farm Taquara800 m
- Mercado Municipal1,8 km
- Igreja Batista1,9 km
- Igreja Santana1,2 km
- Igreja Sao Benedito2 km
- Memorial Praca Pedro Cunha1,8 km
- Monumento em homenagem a Julio Braga2 km
- Fazenda da Taquara1,6 km
- Igreja Metodista Wesleyana Beth Shallon2 km
- Lufthavne
- Galeao120 km
På hotellet
General
- Ikke-ryger værelser
- Parkering
- 24-timers Reception
- Kæledyr ikke tilladt
Måltider og drinks
- Restaurant
- Snackbar
- Bar/ Lounge område
- Madpakker
Aktiviteter og afslapning
- Udendørs pool
- Vandland
- Have
- Sauna
- Jacuzzi
- Fitnesscenter
- Bordtennis
Services
- Udflugtsassistance/Billetbestilling
På værelset
- Klimaanlæg
- Fladskærms TV
- Brætspil
- Legeområde til børn
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor langt er byens centrum fra et Flat Quartier Ao Lado Aldeia Das Aguas hotel?
Det vil tage dig en 5 minutters gang at komme til byens centrum fra et Flat Quartier Ao Lado Aldeia Das Aguas hotel. - ✈
Hvor langt er RIOgaleao - Tom Jobim International fra Flat Quartier Ao Lado Aldeia Das Aguas hotel?
Der er en 120-km afstand mellem RIOgaleao - Tom Jobim International og Flat Quartier Ao Lado Aldeia Das Aguas hotel. - 🚗
Hvor kan jeg efterlade mit køretøj under opholdet i det Flat Quartier Ao Lado Aldeia Das Aguas hotel?
Du kan parkere dit køretøj på det Flat Quartier Ao Lado Aldeia Das Aguas hotel ved en parkeringsplads. - 🕗
Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i Flat Quartier Ao Lado Aldeia Das Aguas hotel?
Kunder bør tjekke ud fra Flat Quartier Ao Lado Aldeia Das Aguas hotel ved 12:00. - 💵
Hvad er prisen for et værelse i Barra do Piraí hotellet?
Den gennemsnitlige værelsespris i Barra do Piraí hotellet er 65$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale. - ❓
Hvilken slags pool er der på det et Flat Quartier Ao Lado Aldeia Das Aguas hotel?
Der er en swimmingpool på et Flat Quartier Ao Lado Aldeia Das Aguas hotel.